Projekty

Genepi, analiza danych genetycznych (2007)

Program hapmixmap, rozwijany w ramach projektu Genepi, służy do prowadzenia analiz danych genetycznych. W przeciwieństwie do innych metod analiz, hapmixmap potrafi analizować związki pomiędzy tymi miejscami w chromosomie, które nie zostały wytypowane, lecz można o nich wnioskować na podstawie innych, wytypowanych miejsc. Dzięki temu można łączyć analizy z różnych zestawów danych, niekoniecznie dokładnie sobie nawzajem odpowiadających.

Krajowy Rejestr Operacji Kardiochirurgicznych (2005-2006)

Ogólnopolski system ewidencjonowania operacji kardiochirurgicznych.

EACTS Congenital Database (2003-2006)

Baza danych operacji chirurgicznych wad wrodzonych serca u dzieci, utrzymywana przez firmę Magnum 2.

Do moich obowiązków należało opiekowanie się systemami uniksowymi, na których działają usługi sieciowe związane z działalnością firmy. Głównym zajęciem była opieka nad bazą danych ECDB, czyli EACTS Congenital Database, bazą danych Europejskiego Stowarzyszenia Kardiochirurgów. Po przejęciu tej bazy danych przeprojektowałem ją. Nowy kod powstawał w języku Python. Przepisałem od nowa kod generujący raporty, dopisałem interfejs WWW i dodałem nowe raporty, niektóre w/g własnych pomysłów. Wymyślony przeze mnie sposób prezentacji wyników (w postaci wykresu bąbelkowego) stał się standardem wśród kardiochirurgów.

Projekt ten stanowi podstawę mojej pracy magisterskiej.

Acte Préalable (2004)

Strona WWW wydawnictwa muzycznego

Acte Préalable jest wydawnictwem zajmującym się głównie polską muzyką poważną, mającym na koncie ponad 100 albumów, z których wiele jest światowymi premierami dzieł polskich kompozytorów, dawnych oraz współczesnych.

Jedna z pierwszych moich stron zgodnych ze standardem XHTML 1.1.

Baza danych bez bazy danych. Standardowy system CMS nie nadawał się do tego zadania, ponieważ na stronie są prezentowane specjalistyczne dane — wydane albumy płytowe. Projekt zrealizowany przy użyciu języków XML i XSLT. Do wprowadzania danych służy specjalna aplikacja napisana w języku Java.

Intranet Amica Wronki (2003)

Intranet dla dużej firmy

Zaprojektowałem i zrealizowałem portal intranetowy dla firmy Amica Wronki. Zadaniem portalu jest zebranie w jednym miejscu wszelkich informacji związanych z bieżącą działalnością firmy i zapewnienie łatwego dostępu do nich.

Intranet umożliwia przechowywanie różnego rodzaju dokumentów i umożliwia dowolne porządkowanie ich. Zarządzanie informacjami odbywa się przez przeglądarkę internetową.

File Transfer Manager (2003)

Aplikacja wspomagająca przesyłanie dużych plików graficznych pomiędzy agencjami.

Oprogramowanie służące wymianie materiałów multimedialnych (głównie zdjęć w dużych rozdzielczościach) pomiędzy agencjami reklamowymi znajdującymi się w różnych krajach, a współpracującymi z jedną firmą.

Miałem niezwykle mało czasu na zrealizowanie tego projektu. Jednym z głównych problemów były uprawnienia dostepu. Oprogramowanie ich byłoby zbyt czasochłonne, więc wykorzystałem mechanizmy istniejące w systemie. Przygotowałem system na czas.

BIP/G (2002)

Biuletyn Informacji Publicznej

Na przełomie roku 2002 i 2003 współpracowałem przy rozwijaniu silnika dla serwisów internetowych BIP/G, w firmie Maxus Net Communications.

Uczestniczyłem w finalnej fazie tworzenia oprogramowania oraz podczas jego wdrażania. Do moich obowiązków należało wyszukiwanie i poprawianie błędów w oprogramowaniu.

Meeting Manager (2002)

Program wspomagający pracę grup roboczych na szczeblu kierowniczym.

Portfolio Virtual Production (2002)

Oprogramowałem bazę danych dla portfolio firmy medialnej. Dane są przechowywane w bazie MS Access, i prezentowane na stronach WWW przy pomocy ASP. To bodaj jedyny projekt który wykonałem w oparciu o nie-uniksowe narzędzia.

Sun Line (2001)

Strona internetowa biura turystycznego, napisana w języku PHP i oparta na bazie danych PostgreSQL. Posiada własny interfejs do zarządzania zawartością.

Serwis ten jest wykonany z dużą dbałością o wydajność. Komputerem testowym był komputer z procesorem Cyrix 6×86 (zegar 120MHz) i 32MB pamięci RAM. Po napisaniu pierwszej wersji serwisu nie byłem zadowolony z prędkości jego działania. Przejrzałem dokładnie cały kod SQL używany w serwisie i po rezygnacji z użycia widoków w zapytaniach, przepisałem jeszcze raz wszystkie zapytania SQL, czym uzyskałem ok. pięciokrotne przyspieszenie działania strony.

Maciej Zawidzki—portfolio architekta (2001)

Statyczna strona WWW zarządzana przez przeglądarkę.

Portfolio architekta, napisane w języku Perl. Posiada możliwość zarządzania zawartością przy pomocy interfejsu WWW i przechowuje dane w pliku tekstowym, bez użycia silnika bazy danych. Umożliwia wygenerowanie statycznej wersji strony, którą można np. wypalić na płycie.

Last modified on Mon Jul 02 11:08:56 +0100 2007.