BIURO TURYSTYCZNE tel/fax:(22) 633-45-81  

 

WARSZAWA KATOLICKA

 

W Warszawie jest około 150 kościołów rzymskokatolickich. Każdy z nich ma swoją własną historię i swój własny "klimat". Zatem decyzja, które z nich Państwu pokazać - była niezwykle trudna. Przyjęliśmy zatem następujący "klucz":

  • kościoły związane nie tylko z historią naszego miasta, ale również z historią Polski,
  • kościoły związane z konkretnymi postaciami lub wydarzeniami,
  • kościoły, które są unikatowe lub są po prostu piękne.

Proponujemy następujący przebieg naszej wycieczki:

  • wybrane obiekty usytuowane na Krakowskim Przedmieściu, Starym i Nowym Mieście
    oraz
  • podjazd na warszawski Żoliborz, gdzie znajduje się kościół św. Stanisława Kostki, będący jednocześnie Sanktuarium Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
    - lub-
  • podjazd do Wilanowa - do będącej ciągle jeszcze w stanie budowy Świątyni Opatrzności Bożej (zobaczenie tego, co dotychczas zbudowano - jest warte polecenia).

ŚWIADCZENIA FAKULTATYWNE - propozycje do wyboru Klienta

 

Muzeum Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki

Ksiądz Jerzy był opiekunem duchowym "Solidarności". Inicjatorem odprawianych w stanie wojennym i gromadzących tłumy mszy za ojczyznę. Jego grób znajdujący się na terenie parafii kościoła św. Stanisława Kostki jest miejscem licznych pielgrzymek. Muzeum, mieszczące się w podziemiach kościoła, ukazuje historię życia, służby i męczeńskiej śmierci kapłana zamordowanego przez funkcjonariuszy SB.

 

Muzeum Ordynariatu Polowego

Oryginalne i bardzo nowoczesne muzeum mieszczące się w podziemiach Katedry Polowej Wojska Polskiego. W przystępny i atrakcyjny sposób obrazuje dzieje wiary i walki w obronie wolności oraz przedstawia losy duszpasterstwa wojskowego, począwszy od chrztu Polski, aż do czasów obecnych.

 

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Muzeum zajmuje poklasztorny budynek ojców Trynitarzy na warszawskim Powiślu. Posiada kolekcję blisko 20 tysięcy eksponatów. Stała ekspozycja prezentuje sztukę sakralną i rzemiosło artystyczne,  w tym: malarstwo, grafikę, rzeźbę, tkaniny, numizmaty, medalierstwo i złotnictwo.

 

 

 

 

 

 

POWRÓT