BIURO TURYSTYCZNE tel/fax:(22) 633-45-81  

 

SPORTOWA WARSZAWA

 

Warszawa to miasto o bogatej tradycji sportowej. W 1878 roku powstała tu pierwsza sportowa organizacja na ziemiach polskich – Towarzystwo Wioślarskie. Członkami Towarzystwa byli m.in. Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz. Pierwszym uprawianym sportem były gonitwy konne, organizowane od 1841 roku na warszawskich Polach Mokotowskich. Jest również miejscem urodzenia wielu utytułowanych sportowców i trenerów, m.in. medalistów olimpijskich: Janusza Kusocińskiego, Kamili Skolimowskiej, Mateusza Kusznierewicza czy Tomasza Majewskiego.

 

¼ powierzchni miasta stanowią tereny zielone, co sprzyja aktywności różnych form sportu.

W ostatnich latach zmodernizowano i wybudowano kilkanaście obiektów sportowych, w tym hal sportowych, boisk piłkarskich czy basenów. Systematycznie rozwijająca się sieć ścieżek rowerowych w 2012 roku wzbogacona została o miejski system wypożyczalni rowerów, cieszący się w pierwszym sezonie swojej działalności wielką popularnością. Miłośnicy sportów zimowych nie muszą opuszczać miasta, aby uprawiać swój ulubiony sport i to przez cały rok. Działa tu bowiem jeden z największych "sztucznych" stoków narciarskich w Europie. W gorące letnie dni znajdziemy ochłodę w licznych aguaparkach, basenach krytych i odkrytych. Miłośnicy sportów wodnych - mogą spedzić czas na wodach Jeziora Zegrzyńskiego, usytuowanego tuż za rogatkami Warszawy.

 

Warszawa jest gospodarzem wielu cyklicznych imprez sportowych, m.in. maratonów, wyścigów kolarskich, czy turniejów lekkoatletycznych. Szczególne miejsce na sportowej mapie miasta zajmuje piłka nożna.

 

Zapraszamy zatem do poznania Sportowej Warszawy.

 

Uwaga! Wycieczka trwa ok.6 godzin. Zobaczenie wszystkich miejsc, które zostały przedstawione poniżej - jest oczywiście niemożliwe ze względów czasowych. Państwo określacie swoje preferencje - my zajmujemy się organizacją. Oto nasze propozycje:

 

Zwiedzanie Stadionu Narodowego. Arena zmagań  najlepszych europejskich drużyn narodowych podczas turnieju piłkarskiego Euro 2012 - została udostępniona do zwiedzania. Trasa wycieczki obejmuje, min: zwiedzanie trybun, szatni piłkarskich, centrum prasowego, kaplicy wielowyznaniowej, Loży Platynowej. Uwaga! Trasa może ulec zmianie ze względu na specyfikę organizowanych na Stadionie różnych wydarzeń.

 

Spotkanie z Legią. Warszawska Legia to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce. W programie, m.in:

Zwiedzanie Stadionu z przewodnikiem - odwiedzimy miejsca niedostępne na co dzień dla kibiców, min: ławki rezerwowych, szatnia, tunel prowadzący na boisko, skybox, górny ring. Dodatkową atrakcją może być także możliwość wejścia na trening pierwszej drużyny oraz rozmowa z nietrenującymi zawodnikami.

Po obejrzeniu Stadionu - zwiedzimy Muzeum Legii, gdzie znajduje się kilkaset eksponatów związanych z historią Klubu, min. zdjęcia, proporczyki, koszulki, buty piłkarskie, piłki, rękawice bramkarskie, fragment masztu oświetleniowego z poprzedniego stadionu czy specjalne miejsce poświęcone "Żylecie" wraz z ławkami i krzesełkami.

Dla chętnych - możliwość zakupu firmowych gadżetów w Sklepie Kibica.

 

Muzeum Sportu i Turystyki. Muzeum znajduje się w gmachu Centrum Olimpijskiego będącego siedzibą różnych instytucji związanych ze sportem. Sam gmach nawiązuje do symboliki idei olimpijskiej, np. szyb windy przypomina znicz, a dach nawiązuje do architektury stadionów. Ekspozycja stała ukazuje dzieje sportu od Antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX w.), początki sportu polskiego (XIX / XX w.) do współczesności.

Zebrano tu ponad 3.000 eksponatów i prawie 600 zdjęć związanych głównie ze sportem i turystyką polską. W różnych aspektach przedstawionych zostało 37 dyscyplin sportu. Dodatkowo ekspozycja przybliża sylwetki wielu wybitnych sportowców.Najciekawszą atrakcją wystawy są: oryginalne medale olimpijskie oraz kajak, na którym pływał

na mazurskich jeziorach Karol Wojtyła - późniejszy papież Jan Paweł II. Wystawę uzupełniają liczne filmy, nagrania dźwiękowe i prezentacje multimedialne. Organizowane są również interesujące wystawy czasowe.

 

Muzeum Nurkowania. Obecnie do nurkowania wystarczy skończony kurs i nowoczesny sprzęt.

Kiedyś tę dyscyplinę uprawiali nieliczni - z narażeniem zdrowia i życia, często bez odpowiedniego oprzyrządowania, wyprodukowanego zazwyczaj w warunkach chałupniczych.

W zbiorach muzeum zobaczymy wczesne sprzęty płetwonurków: maski, płetwy, ciężarki, aparaty tlenowe itd. Oprowadzający po Muzeum opowiedzą wiele ciekawych historii i anegdot związanych z tą dyscypliną sportu oraz przybliżą tematykę związaną z techniką nurkowania.Muzeum działa przy Warszawskim Klubie Płetwonurków. Otrzymało kilka międzynarodowych wyróżnień i w cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem gości z Polski i z zagranicy.


ŚWIADCZENIA FAKULTATYWNE - propozycje do wyboru Klienta

 

Rejs tramwajem wodnym po Wiśle

Zapraszamy na pokład, gdzie od "strony wody" będziemy podziwiać znaną w obrazu Bernardo Belottto, zwanego Canaletto, rozległą panoramę Warszawy.

W atmosferze niczym z kultowego filmu „Rejs” popłyniemy na wycieczkę niezapomnianym szlakiem dwóch brzegów Wisły. Zabytkowy i zarazem nowoczesny wizerunek lewego brzegu urozmaici widok prawego – praskiego z „dzikim” nabrzeżem, ostoją ptactwa, wędkarzy oraz amatorów wypoczynku na łonie natury.

Na trasie zobaczymy m.in bryłę multimedialnego Centrum Nauki Kopernik, jedyną w swoim rodzaju „Grubą Kaśkę” oraz imponującą sylwetkę Stadionu Narodowego.

 

Lot balonem

Jeśli chcą Państwo przeżyć ekscytującą przygodę w samym sercu miasta, gdzie poczucie radości zmiesza się z dreszczykiem emocj - to zapraszamy na pionowy lot balonem.

Tu niebo nie jest już ograniczeniem. Balon helowy z platformą widokową osiąga wysokość ok.120/130 metrów. Tak rozległej panoramy Warszawy, z żadnego innego miejsca, zobaczyć się już nie da. Lot jest bardzo bezpieczny, współczynnik bezpieczeństwa dziesięciokrotnie przekracza normy. Uwaga! Loty uzależnione od aktualnie panujących warunków pogodowych.

 

"Zimowe szaleństwa" przez cały rok.

Zajmujący obszar 35 tyś.m2, malowniczo wkomponowany w zieleń parku i otoczony z dwóch stron jeziorkami Całoroczny Stok Narciarski, jest jednym z największych i najpiękniejszych tego typu ośrodków w Europie - oferuje, m.in:

Zjazdy na nartach i deskach snowboardowych - do dyspozycji talerzykowy wyciąg narciarski i krzesełkowa 2-osobowa kolej linowa oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Stok zjazdowy o powierzchni 9.500 m2 pokryty jest matami typu Dendix. Jego wysokość to ok.75 m, różnica poziomów 44 m, a długość zjazdu wynosi 227 m. Zjazdy kolejką górską typu „Alpine Coaster”. Jest to zjeżdżalnia grawitacyjna o całkowitej długości ponad 700 m, po której zjeżdżają 2-osobowe wózki ze średnią prędkością zjazdu ok.36 km/h.

Wjazdy na taras widokowy najwyższego naturalnego punktu Warszawy, usytuowanego na wysokości ok.75 m n.p.Wisły. Na tarasie znajduje się restauracja, w której możemy zarezerwować dla Państwa posiłek.

 

Wizyta w Parku Linowym

Jeśli chcieliby Państwo rozruszać swoje mięśnie, spalić zbędne kalorie, sprawdzić swoją motorykę (tzn. swoją siłę, wytrzymałość i gibkość), a przypadku dzieci i młodzieży dać upust nadmiarowi energii czy po prostu aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu - zapraszamy do parku linowego.

Parki linowe to młoda dziedzina sportu pochodząca z Francji, która w błyskawicznym tempie zdobywa coraz większe rzesze fanów. Gwarantuje bezpieczną zabawę i dużo ruchu na świeżym powietrzu, na wysokości od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią. Nie ma ograniczeń wiekowych do korzystania z oferty  parku. Parki linowe są budowane przez specjalistyczne firmy alpinistyczne, a wszystkie elementy zastosowane do budowy posiadają europejskie atesty. Używane przez klientów kaski i uprzęże posiadają atesty firm produkujących sprzęt alpinistyczny.

 

W ofercie Parku znajdują się cztery trasy, tzn. Trasa Dziecięca, dwie Trasy Średnie o zróżnicowanym stopniu trudności oraz Trasa Trudna ze 120 m zjazdem tyrolskim

Nad bezpieczeństwem klientów czuwa wykwalifikowana obsługa, przeszkolona przez instruktorów sportu o specjalności Alpinizm Skałkowy i Jaskiniowy. Przed wejściem na trasę, każdy uczestnik przechodzi obowiązkowe szkolenie z zasad bezpieczeństwa na  tzw. trasie szkoleniowej i przez cały czas zabawy w Parku pozostaje pod opieką instruktorów.

Po trudach wspinaczki można odpocząć w zadaszonych drewnianych wiatach i skorzystać z oferty punktu małej gastronomii czy też przy ognisku własnoręcznie upiec kiełbaski.

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT